Znajdujesz się na stronie: Aktualności

Aktualności

Bądź ECO na cmentarzu

 

Świadome myślenie i działanie proekologiczne, segregacja śmieci, utylizacja odpadów nie dotyczą tylko gospodarstw domowych. Czy wiemy i pamiętamy o ekologii na cmentarzach, miejscach, które wymagają porządku i szczególnego uszanowania?

Chcąc uświadomić kaliszanom potrzebę segregowania odpadów komunalnych w nekropoliach Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., które od początku 2021r. zajmuje się wywozem odpadów z Cmentarza Komunalnego (przy ul. Poznańskiej) oraz Cmentarza Wojskowego (przy ul. Żołnierskiej 24) prowadzi na ich terenie projekt "BĄDŹ ECO NA CMENTARZU"

W ramach akcji przed wejściami do nekropolii znajdują się dedykowane plakaty i instrukcje, które objaśniają nam jak obchodzić się ze śmieciami, które pozostają po uporządkowaniu grobów. Każdy pojemnik na śmieci został oznaczony naklejką z przysłowiową ściągą, co należy wrzucać do danego kosza.

segreguj śmieci na cmentarzu

Powstał także film instruktarzowy.

Do zielonych, plastikowych kontenerów wrzucamy zatem wszelkiego rodzaju szkło: znicze szklane, wazony, słoiki i butelki oraz cokolwiek jeszcze szklanego będziemy chcieli wyrzucić. 

 

Kontener w kolorze żółtym to oczywiście pojemnik na wszelkiego rodzaju odpady plastikowe, czyli wkłady do zniczy, wszelkiego rodzaju elementy plastikowe zniczy,  opakowania foliowe, rękawiczki, siatki w których przynosimy znicze.  

 

 

Gdzie powinniśmy wyrzucić rośliny, liście, gałęzie, wieńce składające się z elementów roślinnych i plastikowych oraz wszelkie inne śmieci, których skład trudno na oko określić? Wszystko to wrzucamy do największych, metalowych kontenerów, które zostały oznaczone szarymi naklejkami z wymienionymi głównymi rodzajami odpadów. 

 

 

Zbliżają się Święta Wielkanocne i wielu z nas wybierze się posprzątać groby.

Sprzątając pamiętajmy o tym by być ECO również na cmentarzu.

Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji Spółka z o.o. z siedzibą w Kaliszu

ul. Nowy Świat 2a
62-800 Kalisz
tel. (62) 760-80-00
sekretariat@wodociagi-kalisz.pl