Znajdujesz się na stronie: Aktualności

Aktualności

Plaga kradzieży pokryw studzienek i kratek ściekowych w Kaliszu.

Ponad 70 pokryw i kratek ściekowych skradziono z ulic Kalisza od lipca do września. Otwarte studnie kanalizacyjne oraz wpusty to ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi. Wpadnięcie w otwartą studzienkę, najechanie rowerem lub autem może skończyć się tragicznie. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Kaliszu, które eksploatuję sieć kanalizacji sanitarnej oraz deszczowej stara się temu zapobiegać, że w miejsce skradzionych pokryw i krat wpustów żeliwnych wstawia polibetonowe. 

Dzięki Kaliskiej Straży Miejskiej udało się ujawnić na jednym z placów skupu złomu składowane pokrywy włazów  oraz kraty wpustów, mogące pochodzić z kaliskich ulic. Sprawę przekazano Policji, która podjęła dalsze czynności.

Za zakup kradzionych elementów infrastruktury kanalizacyjnej (paserstwo) grożą wysokie kary grzywny, włącznie z karą więzienia. Złodzieje takich urządzeń powinni natomiast sobie zdawać sprawę z tego, że mogą odpowiadać nie tylko za kradzież ale także za narażenie na utratę zdrowia i życia ludzkiego.

https://calisia.pl/kradl-studzienki-kanalizacyjne-w-kaliszu-sprawe-ujawnila-straz-miejska,58718

 

Apelujemy aby szybko zgłaszać zauważoną odkrytą studzienkę lub jeżeli jesteś świadkiem kradzieży pod bezpłatny numer telefonu:

Pogotowie Wodociągowe 994,

Straż Miejska 986

Policję 997

Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji Spółka z o.o. z siedzibą w Kaliszu

ul. Nowy Świat 2a
62-800 Kalisz
tel. (62) 760-80-00
sekretariat@wodociagi-kalisz.pl

123movies