Znajdujesz się na stronie: Aktualności

Aktualności

Rozszerzenie ilości miejsc, gdzie klienci PWiK Sp. z o.o. mogą opłacać należności nie ponosząc dodatkowych opłat

Podczas wczorajszej Konferencji Prasowej PWiK Sp. z o.o., która odbyła się na terenie Pompowni wody przy ulicy Smolnej Pan Andrzej Anczykowski – Prezes Zarządu PWiK powiedział: 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. podjął decyzję o rozszerzeniu ilości miejsc, w których można opłacać rachunki za wodę, ścieki i inne usługi świadczone przez nasze przedsiębiorstwo, bez ponoszenia przez wpłacających dodatkowych kosztów (opłat).

Od miesiąca wymienione rachunki można opłacać w 34 placówkach Poczty Polskiej SA, w tym 19 placówkach na terenie miasta Kalisza i 15 znajdujących się na terenie powiatu kaliskiego, gdyż z naszej wody korzystają również mieszkańcy sąsiednich gmin.

Poniżej przedstawiamy wykaz placówek pocztowych, w których można opłacać nasze rachunki bez dodatkowych kosztów.

 

Dziś, większość klientów kaliskich wodociągów opłaca swoje rachunki wykonując przelewy nie wychodząc z domu za pomocą kont osobistych, do których mają dostęp za pośrednictwem Internetu. Jest jednak pewna grupa osób, zwłaszcza tych nieco wcześniej urodzonych, którzy opłacają rachunki w kasie naszej Spółki. Ta grupa z roku na rok cały czas maleje. Mając jednak na uwadze komfort osób starszych i nie w pełni sprawnych podjęliśmy omawiane działania.

Zaproponowane przez nas rozwiązania sprawią, że przysłowiowe rachunki za wodę można opłacić bliżej domu, oszczędzając czas i pieniądze. Nie przyjeżdżając do kasy PWiK samochodem również chronić środowisko naturalne – stwierdził Prezes Andrzej Anczykowski

 

Niezależnie jednak od zwiększenia ilości punktów, gdzie można bez dodatkowych opłat uregulować rachunki serdecznie zachęcamy kaliszan do korzystania z naszego Internetowego Biura Obsługi Klienta (IBOK), za pośrednictwem którego można, np.:

-        otrzymywać faktury w formie elektronicznej (Nie drukując faktur w formie papierowej i w ten sposób wspólnie zadbamy o lasy i o otaczające nas środowisko).

-        kontrolować na bieżąco historię wskazań wodomierzy i kontrolować swoje rozrachunki z PWiK Sp. z o.o. w Kaliszu,

-        dokonywać analizy zużycia wody i opłat,

-        przesyłać i otrzymywać wiadomości a także weryfikować dane ewidencyjne.

Ufam, że zaproponowane przez nas rozwiązania spotkają się z Państwa uznaniem – dodał Prezes Zarządu PWiK Sp. z o.o. w Kaliszu - Andrzej Anczykowski.

Autorem załączonych zdjęć jest p. Karolina Romke z rc.fm oraz p. Marcin Woźniak z Calisia.pl  


 

Przedsiębiorstwo Wodociągów
i Kanalizacji Spółka z o.o. z siedzibą w Kaliszu

ul. Nowy Świat 2a
62-800 Kalisz
tel. (62) 760-80-00
sekretariat@wodociagi-kalisz.pl

Copyright by Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. w Kaliszu 2020 | Zaloguj